Zakázková tvorba

Eliška navrhuje a šije šaty na zakázku. Má za sebou návrhy i zpracování šatů na denní nošení, na ples i pro nevěstin svatební den. Pokud si budete přát oživit i Váš každodenní šatník nebo vytvořit šaty na maturitní ples či jiný pro Vás důležitý den, neváhejte návrhářku oslovit byť jen s žádostí o radu či návrh.

Ukázky modelů na zakázku.
Zakázková tvorba – postup

1. Schůzka se zákazníkem – první inspirace, zákazníkova představa o modelu – příležitost nebo účel pro kterou se model tvoří. Barevnost nebo typy na střihy, které zákaznici sluší či ráda nosí. Je to víceméně emotivní schůzka o naladění se na stejnou vlnu. Možná emailová komunikace.

2. Schůzka se zákazníkem – první návrhy a vzorky materiálu – diskuze o nejvhodnějším nápadu + eventuelně finální skica na místě, Beru si míry zákaznice a zálohu na látku. Výběr materiálu – možnost koupě společně..někdy je nutná další schůzka ohledně schválení látky -

3. Schůzka se zákazníkem = 1.zkouška – min. o tři týdny později, protože se tvoří střih, látka se musí vysrážet. Položí se střih. Látka se někdy musí podlepit, díly kličkovat a sestehovat na 1 zkoušku. Na 1. zkoušce se model dotvaruje na postavu. Může se upravit umístění záševku, tvar výstřihu, límce apod.

4. Schůzka se zákazníkem = 2.zkouška – základní tvar modelu by měl být již v pořádku, špendlí se rukáv nebo jiné součásti oděvu, upravuje se délka (sukně, nohavic, rukávů). Umístění a míra zdobení pokud nějaké je.

5. Schůzka se zákazníkem = 3. zkouška – doladění nedostatků, dozdobení – nápady na doplňky. Naplánování předání modelu a doplatku.

8x10